Zapraszamy do Kina Apollo w Działdowie na dwanaście filmów. Zobaczycie takie filmy jak: „Oskar, Patka i Złoto Bałtyku”, „100 dni do matury”, „PRZEPIĘKNE!”, „Ludzie”, „Małpa”, „Jeden na milion”, „Nosferatu”, „Emilia Pérez”, „Kompletnie nieznany”, „ScreamBoat. Krwawa mysz”, „Klątwa Jenny Pen”, „W mocy szatana”.

Bilety online można kupić na stronie >>> www.mdkdzialdowo.pl w sekcji Bilety online / Kino oraz w kasie kina ul. Jagiełły 13 (MDK Działdowo)
Oskar, Patka i Złoto Bałtyku
Oskar i Patka, nieustraszeni poszukiwacze przygód, wyruszają na wakacje nad morzem, nie spodziewając się, że na miejscu czeka ich niesamowite śledztwo! Gdy w tajemnicy przed dorosłymi odnajdują zaszyfrowaną mapę prowadzącą do legendarnego skarbu, ich wakacje zmieniają się w pełną zwrotów akcji misję.
Młodzi detektywi chcą przechytrzyć podejrzliwych opiekunów i w tajemnicy wyruszyć tropem skarbu, ale wszystko komplikuje niespodziewane zaginięcie Patki. Oskar nie zamierza się poddać. Razem ze sławnym aktorem Brunem, zakręconą ciotką Maryśką, pełną energii Kają i niezdarnym tynkarzem Straszylasem rusza na ratunek. Trójmiasto pełne jest sekretów, a odkrywanie kolejnych śladów prowadzi drużynę w coraz mroczniejsze zakątki, gdzie czekają zaskakujące przeszkody, przeciwnicy działający z ukrycia i pytanie: czym naprawdę jest tajemniczy Żôłti Kam? Czy Oskar i Patka odważą się zmierzyć z niebezpieczeństwami, które kryje nadmorska tajemnica i rozwiążą detektywistyczną zagadkę?
100 dni do matury
Kapsel to imprezowicz z klasy maturalnej, dla którego znacznie ważniejsza niż egzamin dojrzałości jest paczka bliskich znajomych. Gdy dociera do niego, że zakończenie liceum oznacza również rozpad jego ekipy, postanawia pokrzyżować wszystkim studenckie plany i podarować jeszcze jeden rok wspólnej beztroski. Aby ocalić przyjaciół od trudów wkraczania w dorosłość, zamierza włamać się do innowacyjnego systemu Ministerstwa Edukacji i zmienić wyniki matur. Do brawurowej akcji angażuje grupę licealistów z najmniejszymi szansami na zdanie matury oraz… dawno niewidzianego, pełnego kontrowersyjnych życiowych mądrości dziadka. Czy genialny plan Kapsla się powiedzie? Czy chłopakowi uda się zmienić bieg wydarzeń i zatrzymać przyjaciół przy sobie?
PRZEPIĘKNE!
Magda (Marta Nieradkiewicz) próbuje pogodzić wychowanie dwójki małych dzieci z prowadzeniem domu, a jednocześnie pragnie wrócić do pracy i realizować swoje zawodowe ambicje. Basia (Marta Ścisłowicz), skryta za murem nieufności, za wszelką cenę, unika miłości, choć bardzo jej pragnie. Krysia (Hanna Śleszyńska), po trzydziestu latach małżeństwa, chce czerpać z życia pełnymi garściami, nawet jeśli jej mąż nie podziela jej entuzjazmu. Agata (Katarzyna Herman), odnosząca sukcesy bizneswoman, nie potrafi odnaleźć nici porozumienia z nastoletnią córką. Julia (Urzędowska) jest gotowa poświęcić wszystko, by przedłużyć swoją karierę w branży, która ceni tylko młodość i urodę. A mała Tosia (Róża Szmidt)? Ona po prostu szuka odpowiedzi na wielkie pytania, które stawia przed nią życie.
To wielowątkowa historia o kobietach i dla kobiet, w której można przejrzeć się jak w lustrze.
Wzrusza, śmieszy, rozczula i uskrzydla.
PRZEPIĘKNE! bez lukru i instagramowego filtra pokazują życie kobiet w różnym wieku.
Ludzie
Poruszająca, brutalna opowieść o poświęceniu, odwadze i sile ludzkiego ducha, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z ogarniętej wojną Ukrainy. Opowieść o ludziach zmuszonych żyć w nieludzkich czasach. Surowa, naturalistyczna w formie, zrealizowana z dokumentalistyczną wrażliwością.
Reżyserami filmu są Maciej Ślesicki („Tato”, „Sara”), który napisał także scenariusz, oraz Filip Hillesland. Za zdjęcia odpowiada Mateusz Pastewka („Juliusz”). W produkcję zaangażowani zostali także studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej. W filmie występują m.in. Cezary Pazura („Psy”) i Oksana Cherkashyna („Zielona granica”).
Film zakwalifikował się do Konkursu Głównego 49. FPFF w Gdyni.
„Tą historią składamy hołd tym ofiarom wojny w Ukrainie, o których nie mówi się w medialnych relacjach. Chcemy pokazać historie zwykłych ludzi, którzy doświadczyli wojny w sposób tragiczny – we własnych domach. Przypominamy jednocześnie o obowiązku pomocy wszystkim ofiarom wojny i konieczności dalszego wsparcia społeczności ukraińskiej.” – EKIPA FILMU.
Na odnowionej ziemi
Nie będzie wroga, nie będzie przeciwnika,
I będzie syn, i będzie matka,
I będą ludzie na ziemi.
Taras Szewczenko, fragment wiersza „Zarówno Archimedesa, jak i Galileusza”
Kiedy wybucha wojna w Ukrainie, pięć kobiet zmuszonych zostaje do podjęcia desperackiej walki, by ocalić siebie oraz swoich najbliższych. Lekarka, która staje przed ogromnym dylematem moralnym. Niewidoma dziewczynka, która zostaje opiekunką grupy sierot. Nastolatka, która za wszelką cenę usiłuje ocalić swoją malutką siostrę. Starsza kobieta, która po wielu latach wspólnego życia traci męża. Matka, która rusza na front, by odnaleźć syna. Ich przeplatające się losy łączą się w symboliczną opowieść o człowieczeństwie, i przypominają, że wojna toczy się tuż za rogiem.
Małpa
Bliźniacy Hal i Bill odkrywają na strychu zabawkową małpkę swojego ojca. Wkrótce po tym, w ich najbliższym otoczeniu zaczyna dochodzić do serii zagadkowych i makabrycznych zgonów. Próbując odciąć się od ewidentnie nawiedzonego przedmiotu, bracia postanawiają wyrzucić małpę i kontynuować swoje życie, jakby nic się nie stało. Jednak po latach kolejne niewytłumaczalne śmierci wychodzą na światło dzienne. Czas nie jest sprzymierzeńcem, a zło czyha na każdym kroku.
Jeden na milion
Austin Lerette to niezwykły chłopak. Ma autyzm, a jego kości są tak kruche, że każdy upadek może doprowadzić do złamania. Ale Austin się nie łamie. Kocha swoją rodzinę, kolegów, szkołę i jak mało kto potrafi cieszyć się życiem. Jego odmienność jest jednak także źródłem kłopotów i przykrości. Nie wszyscy rówieśnicy widzą w nim kumpla. Dla niektórych jest „tym dziwnym dzieciakiem”, a ciągłe złamania utrudniają normalne funkcjonowanie, o jakim marzy. Co gorsza jego ukochani rodzice także nie zawsze dają radę dźwigać ten codzienny ciężar. Zaczynają tracić radość życia i oddalać się od siebie. I tu do akcji musi wkroczyć Austin, który jak nikt inny potrafi znajdować jasne strony każdej sytuacji. Czy uda mu się nauczyć swoich bliskich wiary w to, że każdy dzień może być najlepszy? Czy pokaże im, jak dostrzegać w życiu to, co najpiękniejsze? Warto się przekonać, bo Austin to prawdopodobnie najfajniejszy chłopak na świecie.
Nosferatu
Jeden z najbardziej kultowych wampirów kina doczekał się ekranizacji od samego Roberta Eggersa, mistrza mrocznej atmosfery, który bada najciemniejsze zakamarki ludzkiego doświadczenia, a potwory przedstawia w realistyczny i tym samym budzący niewypowiedziany lęk sposób. Bo Robert Eggers to twórca, który stoi za pełną grozy Czarownicą: Bajką ludową z Nowej Anglii, surrealistycznym koszmarem Lighthouse i mrożącym krew w żyłach Wikingiem.
Jego najnowsze dzieło NOSFERATU to gotycka i stylowa opowieść o obsesji między nawiedzoną kobietą, a przerażającym, zauroczonym nią wampirem, inspirowana klasycznymi już Nosferatu symfonia grozy Henrika Galeena i Draculą Brama Stokera. Mimo znanej historii, dzięki Robertowi Eggersowi, który bawi się kanonem i kliszami, powstał film obalający wszelkie oczekiwania.
W obsadzie NOSFERATU jak zwykle u tego reżysera znalazły się nieprzypadkowe talenty, bo Bill Skarsgård, Lily-Rose Depp, Nicholas Hoult, Aaron Taylor-Johnson, Emma Corrin, Ralph Ineson, Simon McBurney i Willem Dafoe.
Emilia Pérez
Zmiana zaczyna się od adwokatki, Rity (Zoe Saldaña), rozczarowanej prawem, które broni najsilniejszych – bezwzględnych, bogatych mężczyzn. Ale pewnego dnia Rita dostanie od jednego z nich zaskakującą propozycję: bycia towarzyszką na drodze do odkupienia. W tej ryzykownej podróży pozna trzy gotowe na wszystko kobiety, które w pełnym przemocy społeczeństwie macho pragną słuchać swojego serca. Naszedł czas, by zemstę przekuć w zadośćuczynienie, pogardę we współczucie, a strach w zaufanie. „Emilia Pérez” przekonuje, że pora, by świat przestał być czarno-biały.
Kompletnie nieznany
Na Festiwalu Folklorystycznym w Newport w 1965 roku młody Bob Dylan zmienia swój występ na scenie muzyki ludowej, przechodząc na elektryczność i przekazując rock jako głos pokolenia – definiując jeden z najbardziej przełomowych momentów w muzyce XX wieku.
Akcja rozgrywa się na wpływowej nowojorskiej scenie muzycznej początku lat 60. i śledzi błyskawiczną karierę 19-letniego muzyka z Minnesoty, Boba Dylana, jako piosenkarza folkowego, który zaczął pojawiać się w salach koncertowych i na szczytach list przebojów – jego piosenki i tajemniczość stają się światową sensację, której kulminacją był przełomowy występ w elektrycznym rock and rollu na Newport Folk Festival w 1965 roku.
ScreamBoat. Krwawa mysz
Nowy horror producentów krwawych hitów TERRIFIER 2: MASAKRA W ŚWIĘTA i TERRIFIER 3.
Ta myszka była bohaterką animowanych bajek waszego dzieciństwa, dziś stanie się waszym koszmarem.
Bezlitosna jazda po bandzie tylko dla widzów o stalowych nerwach.
Myślałeś, że nie boisz się myszy? Pomyśl jeszcze raz.
Pasażerowie nocnego promu do Nowego Jorku szykują się na niedługą, spokojną podróż do domu, nie podejrzewając, że większość z nich nie dobije do portu. Na skutek tajemniczej anomalii zwykła szara mysz przybiera postać łudząco podobną do pewnej gwiazdy dziecięcych kreskówek. Zamiast jednak emanować ciepłem i bawić najmłodszych, pulsuje nienawiścią i morduje niewinnych. Gdy krew zalewa pokład, a ilość trupów grozi zatonięciem, grupa pozostałych przy życiu pasażerów musi stoczyć krwawy bój o życie z bestią, której pysk wygląda tak znajomo.
Klątwa Jenny Pen
Stephen Mortensen, emerytowany sędzia po ciężkim udarze trafia do położonego na odludziu domu opieki. Przykuty do wózka ma nadzieję tutaj w spokoju powrócić do zdrowia. Trochę dziwi go małomówność i zalęknienie większości pacjentów, ale składa to na karb ich marnego stanu zdrowia.
Wkrótce jednak odkryje, że za mroczną atmosferę panującą w domu odpowiada pozornie sympatyczny pacjent Dave Crealy. Crealy w tajemnicy przed personelem, pod osłoną nocy terroryzuje mieszkańców zmuszając do sadystycznej gry o nazwie „zasada Jenny Pen”, w której kluczową rolę odgrywa jego nieodłączna laleczka.
W mocy szatana
Zgodnie z tradycją kościoła katolickiego egzorcystą może być wyłącznie mężczyzna. Jednak w obliczu potwornych cierpień, jakich doświadcza nastoletni chłopiec opętany przez potężnego demona, dwie zakonnice muszą złamać tę święta zasadę.
Nie mogąc liczyć na przybycie uprawnionego kapłana, decydują się na własną rękę odprawić zakazany rytuał. Mając świadomość, że dla opętanego każda minuta jest na wagę złota, rzucają wyzwanie złu w najczystszej postaci. Nie do końca zdają sobie jednak sprawę, że przekraczają granicę, zza której może już nie być powrotu.
Jeden fałszywy krok nie tylko zabije chłopca, ale uwolni niewyobrażalną potęgę ciemności, której już nikt nie będzie w stanie powstrzymać.
„W mocy szatana” wyreżyserował Hyeok-jae Kwon, a zobaczymy w nim, m. in.: Song Hye-kyo, Lee Jin-wook i Jeon Yeo-been.
(Na zdjęciu głównym plakaty filmowe takich filmów jak: „Oskar, Patka i Złoto Bałtyku”, „100 dni do matury”, „PRZEPIĘKNE!”, „Ludzie”, „Małpa”, „Jeden na milion”, „Nosferatu”, „Emilia Pérez”, „Kompletnie nieznany”, „ScreamBoat. Krwawa mysz”, „Klątwa Jenny Pen”, „W mocy szatana”)
Artykuł W Kinie Apollo, aż dwanaście filmów pochodzi z serwisu Miejski Dom Kultury w Działdowie.